Úvod / Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem pro veřejnost

Místa odletů - vyberte si letiště

Vyzkoušejte si jak se pilotuje vrtulník / helikoptéra

Vyhlídkové nebo-li také seznamovací lety jsou v současné době velice oblíbeným způsobem příjemného trávení volného času, dostupného široké veřejnosti. Vyhlídkový let vrtulníkem je však stále něčím neokoukaným a jedinečným a nyní máte tu možnost si vyzkoušet jak se taková helikoptéra pilotuje a vyzkoušet si na vlastní kůži - Pilotem vrtulníku na zkoušku pod dohledem zkušeného pilota.

Výhody vrtulníků

Nespornou výhodou vrtulníků oproti letadlům je možnost s ním přistát prakticky kdekoliv. Po domluvě Vás tak můžeme vyzvednout na jakémkoliv travnatém plácku v místě Vašeho bydliště a Vám tak odpadne mnohdy zdlouhavá cesta na nejbližší letiště. Pokud však chcete zažít letištní ruch a navštívit zázemí, běžně nedostupné pro veřejnost, rádi Vás přivítáme na našich vrtulníkových základnách v Brně, Olomouci, Hradci Králové či Mladé Boleslavi. Dalším specifikem vrtulníků je jejich schopnost vznášet se volně v prostoru. Pokud tedy budete prolétávat nad místem Vám blízkým, vždy můžete požádat pilota, aby se nad ním zastavil, a vy máte dostatek času a klidu se vše vyfotografovat. I pro to jsou vrtulníky hodně oblíbené pro provádění fotografických prací. Jestliže máte možnost, určitě si sebou na palubu vrtulníku vezměte i foťák nebo videokameru, s kterými můžete celou Vaši cestu do oblak zdokumentovat.

Průběh letu pilotem vrtulníku

Celý let začíná Vaším příjezdem na letiště. Zde se Vás ujme zkušený pilot, který Vám zavede k vrtulníku. Zde se naučíte něco málo o jeho technických specifikacích, vyslechnete si bezpečnostní ponaučení a v případě letu na mezinárodním letišti Brno -- Tuřany se dozvíte i informace o leteckém provozu a základních pravidlech o pohybu v okolí letiště. Poté se již nasoukáte do kabiny vrtulníku a zatím ještě na zemi si vyzkoušíte jeho základní ovládací prvky. Ve chvíli kdy budete připraveni, nadejde ona chvíle. Pilot nahodí rotory stroje a po krátkém zahřátí motoru se s Vámi vznese do oblak. Trasa letu kudy poletíte, je zcela odvislá jen na domluvě mezi Vámi a pilotem. Místa, nad kterými poletíte, tak můžete nechat zcela na pilotovi, který vybere ty nejzajímavější letecké pohledy v okolí, anebo si trasu můžete naplánovat sami po místech Vám blízkých. Například můžete zaletět nad Váš dům, podívat se na oblíbenou hospůdku z ptačí perspektivy anebo se pokochat místy kam jste jako malí chodívali s rodiči na nedělní procházku. Po návratu zpět na místo odletu ještě s pilotem proberete zážitky z Vašeho letu a ten samozřejmě rád zodpoví i všechny Vaše doplňující otázky.

Zážitek a skvělý dárek pro fanoušky vrtulníků a helikoptér

Let ve vrtulníku je zážitkem na celý život a je jen na Vás zda tuto zkušenost pojmete zcela pasivně jako divák (fotograf, kameraman), či se aktivně zapojíte do pilotování stroje pod dohledem zkušeného profesionála. Pokud se rozhodnete pro aktivní pilotáž je potřeba počítat s delší pozemní přípravou. Po dosedu zpátky na zem si však můžete hrdě říci: „Pilotoval jsem vrtulník", což je činnost, ke které se dostane jen mizivé procento z celé populace České republiky. Ať už se tedy stanete na pár minut pilotem anebo budete jen pasažérem na palubě tohoto elegantního stroje, let ve vrtulníku ve Vás zanechá nesmazatelné pocity.

Robinson R44-2.png


Vyzkoušejte si jak se létá vrtulníkem a staňte se pilotem vrtulníku na zkoušku americké výroby Robinson R22 nebo vrtulníkem Robinson R44 s odletem přímo Brna, Olomouce, Mladé Boleslavi nebo Hradce Králové.

  •  originální dárek ve vzduchu
  • k narozeninám a oslavám
  • do tomboly
  • na firemní akce
  • k Vánocům