Letadlo Zlín Z 43. Čtyřmístný dolnoplošník a oblíbené letadlo v ČR
Letadlo Zlín Z 43

Letadlo Zlín 43
Letadlo Zlín 43

Letadlo Zlín Z 43 - čtyřmístný dolnoplošník s podvozkem příďového typu české výroby

Letadlo Zlín Z 43 byl zvětšenou verzí akrobatického letadla Zlín Z 42, oproti které je schopný pojmout o dva pasažéry více, celkem tedy 4 cestující včetně pilota. Výroba tohoto letadla probíhala v otrokovické firmě Moravan v letech 1972 – 1977. V současnosti se vyrábí nástupce tohoto stroje pod označením Z 143. Dnes se s tímto letounem můžete setkat na mnoha českých letištích, kde slouží k provádění vyhlídkových (pozorovacích, fotografických) letů, ale i k výcviku pilotů – žáků. Oproti letadlům Cessna jsou Zlíny na pilotáž o něco složitější, což však bohatě vynahrazují větší svižností a mnohem lepšími leteckými vlastnostmi. Při vyhlídkovém letu v letounu Zlín se tak můžete těšit na mnohem dynamičtější zážitek, než který můžete zažít v Cessně.

Letadlo Zlín 43

Základní specifikace letadla Zlín Z 43

Letoun Zlín Z 43 je dolnoplošník, což znamená, že jeho křídla jsou umístěná ve spodní části letadla, pod kabinou posádky. Díky tomuto uspořádání je letadlo hbitější a také dosahuje mnohem větších rychlostí, než hornoplošníky. Rozpětí křídel letadla Zlín Z 43 je 9,76 metru a maximální vzletová hmotnost letadla je 1.350 kilogramů. Letoun je poháněn motorem Avia M 337 s výkonem 210 koňských sil. Díky tomuto motoru dokáže Zlín vyvinout rychlost až 220 km/h, i když během běžného letu se budete pohybovat rychlostí menší než 200 km/h.


Přečtěte si jak u nás probíhají vyhlídkové lety a vyberte si Vaše letiště
OBJEDNAT VYHLÍDKOVÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.