Letadlo Zlín Z 142. Dvoumístný akrobatický dolnoplošník české výroby.
Letadlo Zlín Z 142

Letadlo Zlín 142
Letadlo Zlín 142

Letadlo Zlín Z 142 - dvoumístný akrobatický dolnoplošník s podvozkem příďového typu české výroby

Zlín Z 142 je nástupcem populárního modelu Z 42. Novější verze dostala výkonnější motor a ihned po svém prvním letu v roce 1978 se tento letoun zařadil mezi nejoblíbenější akrobatická letadla na světě. Manévrovací schopnosti tohoto letadla jsou natolik dobré a jeho bezpečnost je natolik vysoká, že Zlín Z 142 najdete ve flotile mnoha světových armád, kde slouží jako stroje pro základní výcvik bojových pilotů. Za všechny jmenujme samozřejmě armádu České republiky, popřípadě armádu USA či Chorvatska a Mexika. Po letu ve Zlínu Z 142 se tak zařadíte po bok profesionálů, kteří také mají s tímto letadlem zkušenosti. I když můžete Zlín využít jako prostředek pro vyhlídkový let, mnohem častěji se s ním setkáte během akrobatických letů, pro které byl tento stroj vyroben. Během akrobatického letu s Vámi pilot udělá několik akrobatických pozic a manévrů, během kterých zažijete přetížení větší, než panuje při startu raketoplánu. Vše je však 100% bezpečné a není čeho se obávat. Intenzitu jednotlivých akrobatických pozic bude pilot postupně zvyšovat v závislosti na Vašem aktuálním stavu a pocitech.

Letadlo Zlín 142

Základní specifikace letadla Zlín Z 142

Letadlo Zlín Z 142 je vybaveno silným motorem o síle 210 koňských sil, díky kterým může provádět velké zrychlení, tolik potřebné během akrobacie. Letoun je schopný vyvinout rychlost až 230 km/h, ale běžně se pohybuje rychlostí 190 km/h. Rozpětí křídel je málo přes 9 metrů a celková délka letadla dosahuje 7 metrů. Pokud byste se rozhodli s tímto letadlem cestovat, můžete se těšit na dolet 950 kilometrů a let ve výšce až 5,5 kilometru. Maximální rychlost při stoupání u letadla Zlín Z 142 je 5 m/s.


Přečtěte si jak u nás probíhají akrobatické lety
OBJEDNAT AKROBATICKÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.