U nás můžete také získat kvalifikaci Řízené lety VFR Visual Flight Rules nutnou pro lety v řízeném prostoru pro téměř neomezené létaní.
Jak získat kvalifikaci - Řízené lety VFR na letišti v Brně Tuřany


Kurz letecké radiokomunikace letů za VFR pro piloty

Chcete se jako pilot letadla naučit výborně komunikovat? Jsme tu pro Vás a nabízíme Vám individuální školení pro kvalifikaci řízených letů VFR. Tento kvalifikační kurz je určený pro všechny piloty ultralehkých letadel, kteří by se rádi posunuli o další příčku v létání dále. Létejte bezpečně a buďte si jistí sami sebou.


Řízené lety VFR

Řízené lety VFR - Visual Flight Rules

Nutná a v letectví povinná kvalifikace pro všechny piloty UL letadel, kteří se pohybují nebo chtějí létat do prostorů CTR, TMA a mezinárodních letišť s řízenými lety. U této kvalifikace se dokonale naučíte a nacvičíte si především leteckou radiokomunikaci v řízeném prostoru, postupy, práci s AIP (informace o provozu na letištích), NOTAM (aktuální informace o různých omezeních), podávání a vyplňění letového plánu či vstupy a opuštění CTR a TMA. Samozřejmostí je také flexibilní používaní odpovídače chcete-li transpordéru na palubě Vašeho letadla a nastavení tlaku vzduchu (QNH) na výškoměru (altimetr). Tento kvalifikační kurz a školení pro piloty není jen o teorii, ale také o praktické ukázce a nácviku, jak se v těchto prostorech pohybovat, jakým způsobem komunikovat. Naučíme Vás i v praxi různé složité situace a především jak je řešit, které Vás mohou potkat kdekoliv a kdykoliv během letu.


Jak bude probíhat kvalifikace řízených letů VFR a zkoušky v praxi

1. Kontrolní navigační let s instruktorem na dvou cizích letištích disponující službou AFIS a ověření schopnosti pilota dodržovat letovou trasu ve stanovené výšce a provádění bezchybné radiokomunikace. Tento let se provádí ve dvojím min. 1 let a 1 hodinu.

2. Pozemní příprava k planovanému navigačnímu letu, podání letového plánu. Objasníme a vysvětlíme si způsoby letu včetně změny instrukcí v řízeném prostoru CTR, jak odlet tak i přílet. Nedílnou součastí je také práce s AIP a NOTAM a vysvětlení jejich použití v letecké praxi.

3. Příprava 2 navigačních letů s mezipřistáním na dvou cizích letištích se službou AFIS, kdy pilot podává letový plán, letí sám pod dohledem leteckého instruktora po plánované trati. Pilot dodržuje stanovenou výšku a kurz letu a samostatně vede radiokomunikaci. Každý z těchto 2 letů je proveden po jiné trati v min. době 1 hodiny pro každý let.

4. Přezkušující navigační let s inspektorem provozu ULLa s pojižděním, vzletem a přistáním na řízeném letišti včetně podání letového plánu a provedení navigační přípravy samotným pilotem v min. době letu 1 hodiny.


Výcvik řízených letů VFR, radiokomunikace a připsání kvalifikace + praxe

Kurz kvalifikace řízených letů za VFR na mezinárodním letišti Brno Tuřany a na kvalitním sportovním letadle tovární výroby P220 Koala již pro piloty s platnou licencí. Jako bonus dotastane potvrzení typového přeškolení na letadlo P220 Koala - Individuální přístup, ale především se naučíte komunikovat a současně pilotovat letadlo v praxi. Kontaktujte nás.

Cena kurzu od: 15.000,- Kč / dle schopností

Pozn. Možnost i výcviku na vlastním letadle.


Teoretické školení radiokomunikace pro Aerokluby a piloty

Nabízíme leteckým aeroklubům školení letecké radiokomunikace, jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny.

Cena: 650,- Kč za osobu / 5 vyučovacích hodin

Cena je platná při účasti min. 8 osob na školeni (platí po celé ČR). Teoretické školení je převážně formou diskuse s řešením konkrétních případů a vysvětlením nejen základu radiokomunikace v prostorech ATZ, CTR a TMA, ale i řešení složitých situací v řízených letových prostorech.. Na školení pilotů nás kontaktujte.

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.