Letadlo Maule M-7 - Čtyřmístný sportovní hornoplošník americké výroby pro cestování, zábavu a pilotní výcvik.
Sportovní letadlo Maule M-7

Letadlo Maule M-7
Letadlo Maule M-7

Letadlo Maule M-7 - rarita na českých letištích

I když se mezi lety 1984 - 1995 vyrobilo téměř 500 kusů letounů typu Maule M-7 jedná se na českém nebi o poměrně raritní letadlo. Tento jednomotorový letoun americké výroby na první pohled připomíná mnohem známější Cessnu 172. Oba dva tyto stroje jsou určeny pro čtyři pasažéry, mají křídla nahoře (tzv. hornoplošník), k pohonu používají jen jeden motor a oba disponují kvalitní hliníkovou konstrukcí, která po každém startu vždy zaručuje bezpečný a klidný let. Díky zdvojenému řízení jsou letadla typu Maule M-7 vhodná nejen pro vyhlídkové lety ale i pro letecké minikurzy a lety Pilotem na zkoušku.

Letadlo Maule M-7

Základní specifikace a letové vlastnosti letadla Maule M-7

Standardně bývají letouny Maule M-7 vybaveny pístovým motrem společnosti Lycoming o výkonu 235 koňských sil. S tímto výkonem pod kapotou se může Maule po nebi prohánět rychlostí atakující 300 km/h. Při vyhlídkových letech se však málokdy léta rychleji jak 250 km/h. Délka letadla mírně překračuje hranici sedmi metrů a při usazení do kabiny budete mít nad hlavou křídla s rozpětím 10,21 metru. Pokud by jste se rozhodli s letounem Maule vyrazit na delší výlet nebo zahraniční cestu, můžete počítat s úctyhodným doletem 1.600 kilometrů na jednu plnou nádrž.


Vyhlídkový a seznamovací lety v Moravské Třebové OBJEDNAT VYHLÍDKOVÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.