Letecká škola a středisko pilotního výcviku nejen na letišti Brno - Tuřany. Výcvik pilotů na ultralehká letadla s kvalifikací ULLa, PPL(A) a kvalifikace řízených letů VFR.
Letecká škola - letiště Brno Tuřany, Kroměříž, České Budějovice


Letecká škola Pilotak.cz

Letecká a pilotní škola Pilotak.cz

vznikla v roce 2010 a to na popud stále se zvyšujícího zájmu o létání. Našim klientům (pilotům, žákům) nabízíme vysoký komfort služeb s výborným zázemím na mezinárodním letišti Brno-Tuřany (ICAO kód LKTB). Budova, kde může probíhat teoretická výuka, je vybavena soukromým oploceným parkovištěm hlídaným kamerovým systémem. V budově je k dispozici bar s nabídkou teplých i studených nápojů, učebna, WC, možnost použití PC, popřípadě se můžete bezplatně připojit na WIFI síť. Součástí budovy je i briefingová místnost a samozřejmě i hangáry se zaparkovanými letadly. Z hangárů je přímý přístup na pojezdové dráhy letiště Tuřany. Zájemci mohou využít i služeb leteckého servisu, který je součástí areálu, stejně jako je zde možné natankovat letecké pohonné hmoty Natural 95 a AVGAS 100.

Letecká škola Pilotak.cz

Cílem letecké školy Pilotak.cz

Cílem letecké školy Pilotak.cz je zcela individuální pilotní výcvik na mezinárodním letišti Brno – Tuřany na jehož konci je zdárné složení zkoušek a získání kvalifikace pilota ULLa letadel. Nabízíme familiérní a přátelský přístup ke všem zájemcům bez ohledu na věk. Chceme Vám nabídnout naše služby k tomu, abyste si mohli splnit Vaše sny. Zakládáme si na vysokém standardu nejen teoretické výuky, ale především praktické části výcviku. Ihned od začátku budete létat na mezinárodním letišti, díky čemuž Vám v budoucnu nebudou dělat problémy lety na jiná letiště s řízeným provozem. Budete umět komunikovat stejně jako piloti dopravních letadel a tak pro Vás nebudou výlety na letiště s okrsky CTR či AFIS stresujícím zážitkem, jako u pilotů netrénovaných v komunikaci.

Teoretická příprava pilota ultralehkých letadel

Letecká škola Pilotak.cz

Vzhledem k tomu, že teoretickou i praktickou přípravu pilotů provádíme zcela individuálně, podle časových možností zájemců, je možná výuka buď přímo na letišti v hlavní budově aero klubu nebo dle potřeb zájemce i v jiných předem domluvených prostorách (kavárny, restaurace, sídla firem atd.). Vše je zcela na konkrétní domluvě mezi instruktorem a žákem ve výcviku. V hlavní budově na letišti je k dispozici projektor a velká tabule pro vysvětlení právě probírané problematiky. Pokud Vám něco nebude jasné, jsme Vám k dispozici v podobě online výuky a vysvětlení některých dotazů přes ICQ či Skype, kde se můžete spojit přímo se svým instruktorem, který Vám zodpoví všechny potřebné dotazy a ušetří Váš čas. Nezapomeňte, že pro lepší pochopení letecké teorie je vysvětlení některých předmětů a pojmů v praxi nutností. Celkově teoretický výcvik pilota chceme pojmout spíše naučnou a zábavnou formou, která bude mít pro Vás velkým přínosem do budoucna. Určitě se neobávejte, že Vás čekají dlouhé a nezáživné hodiny někde v lavici.

Letecká škola Pilotak.cz

Praktický výcvik pilotů UL v letecké škole Pilotak.cz

Praxe je nejzábavnější část pilotního výcviku. Po nastudování několika hodin teorie usednete do ultralehkého letadla s instruktorem a začíná pro Vás praktický výcvik. K výcviku primárně používáme celokovový, nýtovaný dolnoplošník s moderním příďovým podvozkem. Letoun P 220 Koala je sériový tovární výrobek od renomované společnosti Evektor, která má dlouholetou tradici ve vývoji i stavbě ultralehkých letadel. Toto letadlo se stane po dobu výcviku Vaším druhým domovem, kde si osvojíte a časem i zautomatizujete všechny úkony potřebné pro létání, včetně kontroly palubních přístrojů.


Jak se stát pilotem a co k tomu potřebujete Obecné informace o výcviku a jak se přihlásit

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.