Let nad Brnem - okružní let celého města a blízkého okolí letadlem jako seznamovací a naučný let s odletem přímo z letiště Brno Tuřany. Skvělý zážitek.
Okružní let celého Brna včetně centra města - prozkoumejte Brno z letadla

Let kolem Brna

Seznamovací let kolem Brna 

Let nad Brnem a blízkým okolím je, jak již z názvu poznáte, odlet z opět z letiště Brno, kdy při vzletu z hlavní tuřanské letištní dráhy odletíme směrem na jih cca do pozice Židlocholovic a přesně po směru hodinových ručiček budeme pokračovat na západ. V tuto chvíli již budeme mít nastoupanou hladinu 2.500 ft a uvidíte město Brno jako dlani. Západním směrem se budeme blížit k okruhu Velká cena, kde si budete moci nafotit další zajímavost. Poté se vrátíme kousek blíže městu a uvidíte bezvadný výhled na brněnskou přehradu. Kousek od ní menší travnaté letiště Brno Medlánky a dle přání si můžeme udělat nízký průlet nad letištní drahou v Brně.

Let kolem Brna

A dále letecky na sever od Brna a okružní let centrem města

Po vystoupání z Medlánek se vydáme směr k severní straně Brna, kde na Vás už bude pomalu vykukovat kopcovitá krajina Kuřimi, Tišnova a Moravského krasu. Dále z této pozice budeme pokračovat směr vysílač Hády v Líšni včetně již uzavřeného lomu a uděláme zde pár obletů, pro Vás fotografický archív. Z této polohy si vyžádáme na věži povoleni letu nad město a můžete tak prozkoumat všechny městské časti Brna z výšky 800 metrů. Po ukončení činnosti nad městem, se vydáme směr na východ a je-li libo, podíváme se do Mariánského údolí a dále budeme pokračovat směrem na Rousínov, kde si uděláme pár otoček pro Vás foťák, kde již na Vás bude vykukovat pohoří Chřiby na západě a současně můžete vidět provoz na dálnici D1 směřující na Vyškov.

Let kolem Brna

Pokračujeme let jižně od Brna - letecké pohledy na Chřiby, Vodní Mlýny a Pálavu

Po přeletu dálnice nasměrujeme letadlo směrem na jih a Brno uvidíte po své pravé ruce opět z jiného pohledu. Pod Vámi se začnou rýsovat malá políčka příměstských brněnských vesniček, rodinných domků s bazény a pochopíte kolik je solárních elektráren v okolí Brna. Po levoboku se na Vás bude usmívat začínající úpatí Chřibů, ale my budeme pokračovat směrem na jih k malé vesničce Klobouky u Brna. Při pěkném počasí a velké dohlednosti spatříte na východě i hraniční rýsující se pohoří se Slovenskem, Bíle Karpaty. Pokud se podíváte přímo na jih tak spatříte Pálavské Vrchy a přehradu Vodní mlýny. Nyní už budeme opět točit směrem na západ, zpět odkud nás výlet a seznamovací let kolem Brna začal, k Židlochovicím. Při letu jižním okrajem Brna uvidíme scenérie jižní Moravy a přímo před Vámi kouřící komíny jaderné elektrárny Dukovany. V Židlochovicích bude naše skvělá letecká pouť okolo Brna a okolí končit a vydáme se na vyžádání zpět směrem k letišti, kde si můžete na vlastní oči prohlednou provoz na dálnici směřující z Brna do Bratislavy a podle možností i celé obchodní centrum Olympia jako na dlani.

Součástí celého okružního letu je i vysvětlení všech režimů a chování letadla a samozřejmostí je i Vaše pilotáž letadla pod dohledem instruktora a především uvidíte, resp. uslyšíte v praxi, jak intenzívně komunikují letadla v okruhu mezinárodního letiště. Troufáme si říct, že se máte na co těšit a přinejmenším to bude pro Vás skvělý zážitek.


Pozn. Doba celkového letu je přibližně: 75 minut vč. centra Brna. Lze zkrátit na 60 minut dle dohody. Počet osob v letadle 1 a doporučujeme sportovní oblečení a obuv. Okružní let kolem Brna je možné uskutečnit celoročně dle vhodného počasí.

Odlety z letiště: BRNO TUŘANY


OBJEDNAT OKRUŽNÍ LET KOLEM BRNA - Dárkový poukaz

Možná Vás bude také zajímat:


Pilotem letadla na zkoušku Staňte se pilotkou letadla - originální dárek pro ženy Letadlem nad mraky Okružní lety po Moravě Letecké výlety a přelety na jiná letiště Letadlem z Brna do Ostravy a zpět - pro fajnšmekry

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.