Kondiční lety na Ultralehkém letadle tovární výroby P 220 Koala na letišti v Brně Tuřany již pro piloty s platným průkazem.
Kondiční lety pro piloty ULL v rámci bezpečnosti UL letadlem P220 Koala

Kondiční lety pro piloty

Kondiční lety v rámci bezpečného létání již pro piloty s licencí

Kondiční lety v rámci bezpečnosti

Kondiční lety jsou určeny především pro piloty ultralehkých letadel s již platným průkazem pilota ULLa. Máte tak možnost si po delší nečinnosti znovu osvojit režimy a bezpečnostní postupy v rámci pilotáže a oživit si leteckou komunikaci v řízeném prostoru CTR Brno Tuřany. Lety jsou prováděny na letadle P 220 Koala se zkušeným instruktorem s kvalifikací i na řízené lety VFR. Součástí kondičních letů je i přeškolení na tento typ ultralehkého letadla. Pokud se necítíte za kniplem úplně suverénně, kondiční lety pod dohledem instruktora Vám jistě přidají patřičné zkušenosti a sebevědomí. Během kondičních letů se s instruktorem zaměříte na Vaše slabiny a poctivě vypilujete všechny letecké režimy a postupy, které Vám činí potíže. Po delší letecké neaktivitě je i v rámci bezpečnosti lepší absolvovat kondiční lety pod dohledem zkušené osoby a znovu si navyknout na pilotáž ultralehkého letadla ve všech fázích letu.

Kondiční lety v rámci bezpečnosti

Kam odletět a cvičit režimy letu v rámci bezpečného létání

Trasa kondičního letu záleží jen na Vaší domluvě s instruktorem. Můžete trénovat okruhy kolem letiště nebo si naplánovat navigační let s přistáním na některé z mnoha přistávacích ploch v okolí letiště Tuřany. Je to skvělá příležitost procvičit si bezpečnostní a nouzové přistání. Můžeme se také vydat i na delší trasu s přistáním na větším letišti s řízeným provozem, jako je například letiště Kunovice nebo Ostrava Mošnov. Kondiční lety se Vám samozřejmě započítávají do nalétaných hodin, takže je možné si tyto odlétané lety přičíst k potřebnému minimu 5 hodin za 2 roky, které jste jako držitel pilotního průkazu povinen nalétat.

Kde zdokonalovací lety probíhají?

Lety probíhají z mezinárodního letiště Brno Tuřany (ICAO kód LKTB) a je vždy na Vás, po dohodě s instruktorem, kam se rozhodnete odletět trénovat.

Možná Vás bude také zajímat:


Typové přeškolení na letadlo P220 Koala Kvalifikace Řízené lety VFR

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.