Naše letecké fotografie z výletů a létání ultralehkým letadlem nejenom z okolí Brna, ale celé ČR. Poznejte svět z ptačí perspektivy.
Fotogalerie z našeho létání, přeletů a leteckých výletů nejenom po Moravě

Let nad mraky

Letadlem nad mraky - jižní Morava, Pálava

V rámci pěkného počasí a současně výcvikového letu s odletem z Brna, jsme se rozhodli tentokrát cvičit zábranu pádu. Po odletu z Brna směrem na jih jsme přeladili na Brno Radar 120,550 Mhz a vyžádali si letovou hladinu FL 060 t.j. 6.000 feetů. Předvedli a nacvičili několikrát tento důležitý režim a po skončení vyžádali letovou hladinu FL 080 t.j. 8.000 feetů a začali stoupat až nad mraky a chvili si užívali skvělého a nepopsatelného výhledu a o pár záběrů se s Vámi níže podělíme. Současně v naší letecké škole si můžete společně s námi tento bezvadný zážitek užit formou seznamovacího letu pilotem letadla na zkoušku a speciálně Vás vyvezeme letadlem nad mraky, abyste se pokochali na vlastní oči.

Seznamovací let nad mraky

28.10.2009 - Navigační let z Brna do Ostravy - Řízený let VFR.

Je středa ráno 8 hodin. Podíval jsem se z balkónu a ihned jsem začal řešit počasí, termiku, základnu mraků, poslechl rutinně Brno Atis na freq. 132,450 Mhz a usoudil, že jsou ideální podmínky pro navigační let a prozkoušeni si znalostí řízených letů VFR. Proběhl nápad: zaleťme si z naší základny z Brno Tuřany (LKTB) do Ostravy Mošnov (LKMT) na kafé a malý oběd? Kolega souhlasil. Připravil jsem letovou trasu, dohledal potřebné frekvence a vytiskl mapu letiště Ostrava z AIP. Vše jsme nastavili i do GPS navigace a samozřejmě jak trasu tam tak i zpět vyznačili v letecké mapě VFR. Za necelou hodinku bylo vše připraveno na náš plánovaný let do Ostravy. Odjeli jsme po 13 hodině na letiště Brno Tuřany (LKTB). Spokojeně se nalodili do letadla a ohlásili let za VFR směr výstupní bod ECHO (Rousínov). Povolení letu za VFR jsem opustili brněnské letiště a na ECHu jsme se odhlásili z CTR Tuřany a pokračovali přímo na CTR/TMA Přerov a žádali povolení průletu. Povolení jsme bez problémů dostali a pokračovali směr na Hranice na Moravě s upozornění, že v Prostějově probíhají výsadky parašutistů, takže byla na místě velká obezřetnost a současné se začalo zhoršovat počasí se základnou mraků někde kolem 2.200 ft a nárazovým větrem. Před vstupem do CTR Ostrava Mošnov jsme si standartně poslechli ATIS (upřímně v té Ostravě zní jako umíráček) a naladili Mošnov TWR (Věž) a požádali o vstup do CTR. Bez problemů byl udělen, dostali jsme QNH, Squawk (odpovídač nebo chcete-li alfu) a pokračovali přímo na letiště s ohlášením po větru pravého dráhy 22. Počasí se téměř zklidnilo, jen základna mraků zůstala někde do 2.000 ft. Dostali jsme povolení na přistání dráhy 22. Bez problémů proběhlo přistání na dráhu a poté jsme vyklízeli via TWY (Pojezdovky) na stojánku všeobecného letectví, kde již na nás "mávali" signalisté. Zabezpečili letadlo, zaplatili nemalý poplatek na handlingu, přesněji 740,- Kč a odešli bez problémů do terminálu letiště. Proběhl oběd, nějako to kafé a po hodince se vydali zpět k letadlu přes bezpečnostní ochranu jako posádka letadla a byli vpuštěni zpět na stojánku k letadlu. Po nahození motoru jsme si naladili opět ATIS Ostrava Mošnov a po požádání již mohli pojíždět po TWY na vyčkávací místo dráhy 22. Po povolení proběhl rychlý vzlet a spokojení se vydali po stejně trase zpět na letiště do Brna. Celkový dojem = super den.

 
 

25.10.2009 - Letecký výlet do Prostějova.

Podzimní počasí se konečně umoudřilo a já jsem ze svým žákem mohl vyrazit na další výcvikový let. Tentokrát padla volba na letiště v Prostějově jako cíl naší cesty. Po vzletu z dráhy a opuštění CTR jsme nabrali kurz Kroměříž a během letu poctivě procvičovali letecké postupy a navigaci. Po průletu nad Kroměříží jsme se vydali směrem přímo na Prostějov. Na prostějovském letišti sídlí aeroklub a centrum pro seskoky padákem s velice slušným - restauračním :-) - zázemím. Po výborném obědě jsme měli štěstí a viděli skupinku parašutistů při seskoku. Na fotce můžete vidět letoun, který vynáší skokany do oblak. Zpáteční cestu nám kromě výcviku zpestřilo i setkání s UL letadlem výrobní značky WT-9 Dynamic. Takové blízké setkání je ve vzduchu poměrně vzácné. Na poslední fotce je netradiční pohled při přistání na runway brněnského mezinárodního letiště.

 
 

11.9.2009 - Seznamovací let po Jižní Moravě.

V této fotogalerii můžete vidět, že i při ne úplně ideálním počasí, kdy je sluníčko schované za mraky a déšť na spadnutí, můžete zažít pěkný seznamovací let. Sice je díky vysoké oblačnosti snižená dohlednost, ale i tak si z výšky 800 metrů vychutnáte krásné rozhledy do krajiny a po předchozí domluvě s instruktorem můžete navštívít všechna místa, která jste chtěli vidět z ptačí perspektivy.

 
 

20.8.2009 - Navigační let Brno - Buchlov - Otrokovice - svatý Hostýn - Zlín - Kyjov - Brno.

Pečlivě jsme naplánovali navigační let a odletěli z Brna směr pohoří Chřiby a dále pokračovali v části CTR Kunovice na Otrokovice, poté jsme si nenechali ujít leteckou návštěvu města Zlína. Po shlédnutí baťovských domků s vyhlídkou v horizontu na Bíle Karpaty ( již hranice se Slovenskem ) jsme pokračovali na sever přes TMA/CTR Přerova ke svatému Hostýnu s členitým kopcovitým terénem. Při návratu zpět do Brna jsme se ještě zastavili na letišti v Kyjově Miloticích LKKY a po krátkem odpočinku odletěli přímo na západ směrem do Brna. Počasí nám přálo, takže perfektně povedený navigační let s poznáním krás a pamětihodností Moravy.

 
 

 

Další letecké fotogalerie z našich pilotních kurzů, navigačních a seznamovacíh letů budou průběžně dolpňovány a aktualizovány. - team Pilotak.cz -

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.