Akrobatické letadlo Christen Eagle II. Moderní dvoumístný sportovní dvouplošník speciálně určen pro akrobatické lety.
Akrobatické letadlo Christen Eagle II

Letadlo Christen Eagle II
Letadlo Christen Eagle II

Letadlo Christen Eagle II moderní dvouplošník kvalitní konstrukce pro adrenalinové akrobatické lety

Akrobatický letoun Christen Eagle II (nově známý pod obchodním názvem Aviat Eagle II) americké výroby je bezpochyby jedním z nejznámějších a nejspolehlivějších letadel určených pro adrenalinové létání vyráběných na západ od našich hranic. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že z výrobních linek sjíždí již déle jak 30 let a stále ohromuje nové majitele svými špičkovými letovými vlastnostmi. Oproti u nás používanějšímu českému akrobatickému letadlu typu Zlín 142, si na první pohled všimnete u Christen Eagle II dvou zásadních rozdílů. Eagle II je dvouplošník a navíc cestující v letadle nesedí vedle sebe, ale za sebou. Díky dvěma řadám křídel má Christen Eagle II stabilní letové vlastností i při vysokých rychlostech a akrobatických manévrech, sedačky za sebou zase nabízejí maximální prostor a soukromí jak pro pilota, tak i pro pasažéra, který se rozhodne užít akrobatický let na tomto letounu.

Letadlo Christen Eagle II

Základní specifikace a letové vlastnosti letadla Christen Eagle II

Jako každé akrobatické letadlo je i Christen Eagle II vybaven výkonným leteckým motorem. V tomto případě se jedná o motor značky Lycoming s výkonem o síle 200 koňských sil. Díky tomuto silnému motoru je letadlo schopné stoupat rychlostí až 11 m/s a doletět do výšky více jak pěti kilometrů nad zemský povrch. Skvělé manévrovací schopnosti zase letounu zajišťují poměrně krátká křídla o délce pouhých 6 metrů, která jsou umístěna ve dvou řadách nad sebou.


Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.