Letadlo Cessna 172 Skyhawk. Letadlo až pro 4 osoby a nejrozšířenější letadlo na světě.
Letadlo Cessna 172 Skyhawk - nejrozšířenější letadlo na světě

Letadlo Cessna 172 Skyhawk
Letadlo Cessna 172 Skyhawk

Letadlo Cessna 172 - hornoplošník pro 3 pasažéry a pilota

Letadlo Cessna 172 Skyhawk bylo poprvé vyrobeno v roce 1956 a jeho výroba úspěšně pokračuje až do dnešních dní. Celkově se tohoto letounu vyrobilo více jak 43.000 kusů, což je nejvíce na celém světě. Cessna 172 tak již několik let zaujímá místo nejrozšířenějšího letadla na planetě. Na letištích se tak můžete setkat se staršími kousky Cessny 172, které mají jen základní avionické vybavení, stejně jako s nově vyrobenými kusy s kokpity, které se v mnohém blíží výbavě velkých dopravních letadel. Cessna svůj model 172 začala produkovat na základě menšího modelu Cessna 152 a vysoké poptávce po větším a stejně bezpečném a spolehlivém letadle. Do letadla Cessna 172 se vejde jeden pilot a tri cestující. Rozvržení sedaček je stejné jako v jakémkoliv autě. Díky své kapacitě se Cessna 172 dobře uplatnila jako „rodinné letadlo“, kdy zkušený pilot může s celou rodinou vyrazit na letecký výlet nebo letadlo využít jako dopravní prostředek při cestě na dovolenou. Stejně tak je tento letoun vhodný i pro vyhlídkové (fotografické, pozorovací) lety pro menší skupinky přátel, kteří mohou zážitek z letu sdílet společně, na rozdíl od menších dvoumístných letadel.

Letadlo Cessna 172 Skyhawk

Specifikace letadla Cessna 172 - Skvělé na vyhlídkové lety pro 3 osoby a na rodinnou dovolenou

Stejně jako menší verze (Cessna 152) je i Skyhawk hornoplošníkem s křídly nahoře a ničím nerušeným výhledem směrem dolů. Rozpětí křídel letadla je 11 metrů a délka je přibližně 8 metrů. Celý stroj pohání motor Lycoming o výkonu 160 koní, díky kterému je Cessna schopná letět až rychlostí až 290 km/h. Běžná cestovní rychlost letadla je však 180 km/h. Při této rychlosti je Cessna 172 schopná doletět až do vzdálenosti 1.150 kilometrů. Pokud jste skupinka tří přátel, nebo tříčlenná rodina a rádi byste společně vyrazili na vyhlídkový let v bezpečném a roky prověřeném letadle je Cessna 172 tou pravou volbou.


Přečtěte si jak u nás probíhají vyhlídkové lety a vyberte si Vaše letiště
OBJEDNAT VYHLÍDKOVÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.