Letadlo Cessna 150 a 152. Dvoumístný hornoplošník a nejrozšířenější dvoumístné letadlo na světě.
Letadlo Cessna 150 a 152

Letadlo Cessna 150 a 152
Letadlo Cessna 150 a 152

Letadlo Cessna 150 a 152 - dvoumístný hornoplošník s podvozkem příďového typu

Malé motorové letouny Cessna typu 150 a 152 jsou jedněmi z nejpoužívanějších na celém světě. Typ 150 poprvé vzlétl v roce 1958 a v roce 1977 jej nahradila modernější verze s označením 152. Cessna začala vyvíjet tohle letadlo za účelem školení nových pilotů. S odstupem času musíme říci, že tento úkol se povedl na výbornou. Letadla Cessna 150/152 jsou velice jednoduchá na pilotáž a díky své konstrukci také nebývale bezpečná. Letečtí nováčci zajisté ocení i přehledné ovládání a klidné chování letadla během letu. Není proto divu, že i dnes, o půl století později od uvedení letadla na trh, jsou Cessny stále nejpoužívanějším výcvikovým letadlem a drtivá většina dnešních pilotů začínala svoji kariéru právě na těchto strojích. Pokud se tedy chcete seznámit s motorovým létáním je Cessna 150 a Cessna 152 tou pravou volbou.

Letadlo Cessna 150 a 152

Základní specifikace letadel Cessna 150 a 152

Letadla Cessna 150/152 se řadí mezi tzv. hornoplošníky, což znamená, že křídla jsou umístěná nahoře nad kabinou pilota. Díky tomu je z Cessny ničím nerušený výhled dolů a výborně se tak hodí pro účely pozorovacích a fotografických letů. Podvozek letadla je tříkolový s moderním příďovým podvozkem a pojme 2 pasažéry na palubě vč. pilota. Rozpětí křídel Cessny 150/152 je 10,2 metru a celkově křídla zabírají plochu téměř 15m2. Délka stroje je 7,3 metrů a jeho výška něco málo přes 2,5 metru. Prázdné letadlo váží 490 kilogramů a ve vzduchu je schopné nést zátěž o hmotnosti 260 kilogramů. Maximální rychlost Cessny 150/152 se pohybuje okolo 200 km/H, avšak běžná cestovní rychlost jen málokdy překročí hodnotu 150 km/h. Výkon motoru tohoto letadla je 110 koní. Pokud byste se s Cessnou chystali na větší výlet, můžete počítat s doletem až 600 kilometrů.


Přečtěte si jak u nás probíhají vyhlídkové lety a vyberte si Vaše letiště
OBJEDNAT VYHLÍDKOVÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.