Letadlo Atec Faeta 321 - Moderní dvoumístný sportovní dolnoplošník pro cestování, zábavu a pilotní výcvik.
Letadlo Atec Faeta 321

Atec Faeta 321
Letadlo Atec Faeta 321

Letadlo Atec Faeta 321 moderní kompozitové konstrukce pro výcvik zábavu, cestování a letecké výlety

Letoun 321 Faeta je nejnovějším přírůstkem do flotily sportovních ultralehkých letadel od české společnosti ATEC sídlící v Libici nad Cidlinou. Konstrukčně vychází z oblíbeného modelu Atec 122 Zephyr, oproti kterému však obsahuje řadu změn, díky kterým se jedná o po všech směrech lepší letoun. Mezi největší zlepšení patří bezpochyby nová tvar křídel umožňující lety při nižších rychlostech a jednodušší přistání, stejně jako nově přidané prosklené plochy v zadní části kabiny přes které má posádka mnohem lepší výhled do okolí. Nejen kvůli těmto zlepšením je letadlo ATEC 321 FAETA oblíbeným strojem pro piloty začátečníky, pilotní výcviky, ale i všemi vyhledávané lety typu pilotem na zkoušku. Na Faeta 321 nabízíme jak pilotem na zkoušku, vyhlídkový seznamovací let tak i zakládní letecký Mini kurz.

Letadlo Atec Faeta 321

Základní specifikace a letové vlastnosti letadla Atec Faeta 321

Oproti svému předchůdci letadlu Zephyr jsou na konstrukci ATECu 321 FAETA v mnohem větší míře použité kompozitní a sendvičové materiály. V důsledku toho mohli konstruktéři navrhnout mnohem větší a komfortnější kabinu pro posádku, při zachování nízké hmotnosti letadla, která je tak důležitá pro všechny sportovní ultralehké letouny. Rozpětí křídel ATECu 321 FAETA je 9,6 metrů a do svých útrob jsou schopny pojmout až 100 litrů paliva. S plnou nádrží tak letadlo uletí úctyhodných 1600 kilometrů. I když je FAETA schopná dosáhnout rychlosti až 270 km/h, běžná cestovní rychlost se pohybuje okolo hodnoty 230 km/h. O mrštnosti letadla vypovídá údaj o stoupavosti s hodnotou 7m/s.


Vyhlídkový a seznamovací let s Atec Faeta 321 v Příbrami Staňte se pilotem na zkoušku s Atec Faeta 321 v Příbrami Letecký Mini kurz s Atec Faeta 321 v Příbrami
OBJEDNAT VYHLÍDKOVÝ LET - Dárkový poukaz

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Pilotem vrtulníku na zkoušku

Vyzkoušejte si let vrtulníkem

Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.

Objednat let vrtulníkem

Pilotem letadla na zkoušku

Pilotem letadla na zkoušku

Darujte let sportovním letadlem

Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.

Objednat let letadlem

Brno, Jihlava, Kroměříž, Ostrava, Zábřeh

Letecký mini kurz pro veřejnost na mezinárodním letišti Brno Tuřany a Ostrava Mošnov, Jihlava, Kroměříž, Zábřeh u Hlučína

Letecký zážitek na celý život

Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.

Nově jako 1. v ČR nabízíme i HD video letecký záznam ze 3 sportovních kamer. Takže Vám neunikne žádný záběr.

Objednat letecký kurz

Romantický noční let nad Brnem

Noční vyhlídkový let

Vyhlídkové noční létání z Brna

Vyzkoušejte si krásy nočního létání, kdy zažijete neopakovatelný romantický zážitek

Objednat noční let nad Brnem

Adrenalinové akrobatické lety

Akrobatické lety - Zlín 142

Akrobatický let letadlem Zlín 142

Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.

Objednat leteckou akrobacii

Tandemový seskok

Tandemové seskoky a paragliding

Pro fandy a nadšence nabízíme také tandemové seskoky padákem a paragliding po celé ČR.